Objavujeme svet s dieťaťom

Zdieľajte článok
30.6.2018 | Kateřina Kopecká
Ako malé dievča som prvýkrát videla more v dvanástich rokoch. Autobusom sme cestovali celá rodina za tou nádherou niekoľko dní. Dnes je úplne normálne lietať po celom svete i s malým bábom. Ono to totiž ide úplne v pohode.
 
Cestovanie, či už s bábom, alebo neskôr so starším dieťaťom, má totiž hneď dve záruky. Dieťa bude spokojné tam, kde budete vy, a rozhodne sa nebudete nudiť. Ja som bola zvyknutá na dovolenke prečítať aspoň tri knižky a teraz som rada, že prelúskam jedálny lístok v angličtine.
 
Ale stojí to za to. Veď ste pri tom, keď ten malý chlapec alebo to malé dievča prvýkrát okúsi, aké to je plávať v slanej vode. Nechať sa unášať vlnami, zahrabávať si celé telo do piesku alebo len tak pozerať do diaľky. Spozná, že sa na iných miestach sveta hovorí cudzou rečou, ale že to vôbec nie je bariéra pri spoločnej hre s ďalšími deťmi alebo že sa dá lietať v oblakoch a nebyť pritom vták.
 
Naša prvá dovolenka s dieťaťom bola v obytnom aute. Otec, mama, chlapec a dom na štyroch kolesách. Chodili sme takto v dvojici rad rokov, ale na ten pocit, kedy idete prvýkrát v trojici, nikdy nezabudnete. Ten pohľad pyšného otca, že vezie rodine ukázať svet. Mali sme nabalenú tonu vecí a vo finále stačilo mať pre dieťa dostatok tričiek, šiltovku, lopatku a opaľovací krém. Cestujte s deťmi. Aj keď si to možno nebudú pamätať, v zákrutách ich osobnosti to určite zostane.
 
 

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Obávaný nočník: kedy začať?

Je to len nedávno, čo ste mu prvýkrát kostrbato navliekli plienku a naraz nadišiel čas naučiť ho žiť bez nej. Učenie na nočník býva veľká udalosť. Niekto ju zvládne bravúrne za pár týždňov, iní sa s ňou trápia roky. Kedy začať a ako postupovať?

Čítať viac

Ako sa moje ideály stretli s realitou

Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach