Najlepšia aktivita je tá najnudnejšia

Zdieľajte článok
19.2.2019 | Kateřina Kopecká
Fascinácia. Toto slovo dokonale vyjadruje moje pocity od chvíle, keď sa mi narodil syn. Každý deň doslova s údivom pozerám, ako to príroda zariadila. Začne to úplne na začiatku. Dieťa vie, že sa má prisať k bradavke. Vie, že sa má začať otáčať na bruško, plaziť sa, liezť, sadnúť si, postaviť sa na nohy, urobiť prvý krôčik. Ako mu v tomto obrom rozvoji môžeme pomôcť my? Najlepšie tým, že nebudeme robiť vôbec nič.

V dnešnom svete pomôcok a vymožeností je to však niekedy nadľudská úloha. Chodúľkam, skákadlám a nosičom sa ťažko odoláva. Aj tu platí: zistite si dostatok informácií skôr, ako si niečo zaobstaráte. A ako budete najlepšie rozvíjať svoje dieťa?

Keď ho vezmete do prírody. Alebo medzi rovnako starých kamarátov. Možnosťou môže byť aj aktivita špeciálne určená pre deti daného veku – napríklad plávanie alebo rôzne pohybové krúžky. Či má dieťa rok, alebo tri, pohyb by mal byť to, čo naplní jeho dni. A poďakovaním vám, rodičom, bude potom jeho spokojný spánok.

„Rady spia na výnimočných miestach, napríklad v aute alebo v stane. Rady hrajú rôzne hry o poklad, a dokonca také hry pripravujú. Rady spolu idú na bicykli a hrajú slovné hry. Rady idú vlakom alebo iným dopravným prostriedkom na výlet,“ len náhodne vymenováva obľúbené aktivity svojich dcér mamička Veronika a dokazuje tým, že niekedy deti môže zabaviť celkom všedná aktivita. Nebojte sa zapojiť deti do svojich životov. Keď budúcu nedeľu upečiete bábovku spoločne, možno to bude trvať o pár minút dlhšie, ale možno bude mať dieťa z toho väčší zážitok, než by ste čakali.
 

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Skutočne pomalé učenie na prvé lyžičky

Naše zavádzanie pevnej stravy malo spočiatku tri fázy. Prvá fáza – „čo to sakra má byť, chce sa mi vracať“, druhá fáza – „chcem mlieko, vráť mi moje mlieko“ a tretia fáza – „zožer si to sama“, nasledovaná dramatickým vyprsknutím mrkvovo-dyňového pyré na tie nové smotanovo biele dupačky.

Čítať viac

Prečo som na neho taká pyšná

Od doby, čo som matkou, nemám v mobile žiadne iné fotky než tie môjho dieťaťa alebo detí mojich kamarátok. Možno ešte môjho dieťaťa spolu s deťmi mojich kamarátok. Tak to proste je. Ale vďaka za to! Keby dnes nebolo tak jednoduché zachytávať a uchovávať okamihy, viem určite, že by som si mnoho z nich nepamätala.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach