Najlepšia aktivita je tá najnudnejšia

Zdieľajte článok
19.2.2019 | Kateřina Kopecká
Fascinácia. Toto slovo dokonale vyjadruje moje pocity od chvíle, keď sa mi narodil syn. Každý deň doslova s údivom pozerám, ako to príroda zariadila. Začne to úplne na začiatku. Dieťa vie, že sa má prisať k bradavke. Vie, že sa má začať otáčať na bruško, plaziť sa, liezť, sadnúť si, postaviť sa na nohy, urobiť prvý krôčik. Ako mu v tomto obrom rozvoji môžeme pomôcť my? Najlepšie tým, že nebudeme robiť vôbec nič.

V dnešnom svete pomôcok a vymožeností je to však niekedy nadľudská úloha. Chodúľkam, skákadlám a nosičom sa ťažko odoláva. Aj tu platí: zistite si dostatok informácií skôr, ako si niečo zaobstaráte. A ako budete najlepšie rozvíjať svoje dieťa?

Keď ho vezmete do prírody. Alebo medzi rovnako starých kamarátov. Možnosťou môže byť aj aktivita špeciálne určená pre deti daného veku – napríklad plávanie alebo rôzne pohybové krúžky. Či má dieťa rok, alebo tri, pohyb by mal byť to, čo naplní jeho dni. A poďakovaním vám, rodičom, bude potom jeho spokojný spánok.

„Rady spia na výnimočných miestach, napríklad v aute alebo v stane. Rady hrajú rôzne hry o poklad, a dokonca také hry pripravujú. Rady spolu idú na bicykli a hrajú slovné hry. Rady idú vlakom alebo iným dopravným prostriedkom na výlet,“ len náhodne vymenováva obľúbené aktivity svojich dcér mamička Veronika a dokazuje tým, že niekedy deti môže zabaviť celkom všedná aktivita. Nebojte sa zapojiť deti do svojich životov. Keď budúcu nedeľu upečiete bábovku spoločne, možno to bude trvať o pár minút dlhšie, ale možno bude mať dieťa z toho väčší zážitok, než by ste čakali.
 
Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Prečo je čítanie dôležité a ako viesť deti ku knihám

Mám jednu špeciálnu poličku plnú svojich detských knižiek, mám obľúbených literárnych hrdinov a mám krásne spomienky na detstvo, ktoré som rada trávila v knižnici. Veľmi by som si želala, aby to moja dcéra mala podobne.

Čítať viac

Čo znamená láska

Keď som po 17 hodinách neľudského pekla porodila svoju prvú a zatiaľ jedinú dcéru, cítila som najprv veľkú úľavu, potom obrovskú radosť a následne som len s údivom pozerala. Mala som ju pri sebe a pozorovala ju, ako sa snaží spamätať z toho obrovského nového sveta plného nových vnemov a svetla.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach