Aká chcem, aby raz bola

Zdieľajte článok
22. 7. 2018 | Lucie Perlíková

Keď sa mi narodila, začala som si uvedomovať, aké mám obrovské šťastie, že si táto úžasná bytosť vybrala práve mňa. Cítim sa poctená a šťastná, ale súčasne cítim tú váhu zodpovednosti. Mám v rukách osud človeka. Človeka, ktorý je zatiaľ nepopísaným papierom, ale raz bude knihou bohatou na najčarovnejšie príbehy.

Bábätká ale s radosťou a zodpovednosťou prinášajú do vášho života ďalšie dôležité hodnoty. Učia vás zbaviť sa sebeckosti, už totiž nie ste na prvom mieste vy a vaše raňajky, zbavia vás lenivosti, pretože ak niečo neurobíte teraz, už nikdy sa k tomu nedostanete. A prinesú vám množstvo nehy, oddanosti a pokory k ľudskému životu.

Veľmi by som si priala, aby sa moja dcéra prirodzene naučila ctiť tieto hodnoty a pokoru k človeku a jeho bytie dokázala odovzdať zase ďalej.

  1. Aby vedela načúvať ľuďom.
  2. Aby si vedela presadiť svoj názor, ale súčasne rešpektovala názory iných ľudí.
  3. Aby pomáhala druhým, nezištne.
  4. Aby sa nepovyšovala ani samu seba neponižovala.
  5. Aby sa nikdy neprestávala učiť, pretože v učení je múdrosť.
  6. Aby si vážila rodinu a priateľov.
  7. Aby pochopila, že život vie byť krutý, ale svoju krutosť vždy vyváži niečím neobyčajne krásnym.
  8. Aby nikdy nestrácala nádej a dokázala motivovať tých, ktorých nádej opúšťa.
  9. Aby dokázala byť len sama so sebou.
  10. Aby sa starala o svoje zdravie, pretože to máme len jedno.

Riaďme sa hodnotami, ktoré chceme, aby poznali a uctievali naše deti, a sami sa potom staneme vzormi pre našich najmenších. Rodičovstvo je totiž jediná hra, v ktorej môžu vyhrať obe strany súčasne.

Súvisiace články

Moja materská „keby tak…“

Možno to tiež poznáte. Počas môjho doterajšieho materstva som sa nespočetnekrát ocitla v situácii, kedy by som si priala, aby to celé bolo úplne inak. Vyrovnať sa s tým, že nie vždy sú veci tak, ako by som si predstavovala, a že nie vždy je moje dieťa také, aké som si ho vysnila, bolo pre mňa ako pre mamu najťažšou úlohou.

Čítať viac

Súboj kto z koho: obdobie vzdoru

Je to mamičkin maznáčik, skrátka vaše zlatíčko. Neurobíte jeden bez druhého ani krok. A potom príde druhý rok a z neho sa cez noc stane malý čert. Máte pocit, že vám asi niekto vymenil dieťa, podobne ako v tom filme s Angelinou Jolie. Lenže toto nie je film, ale realita a vy sa s ňou musíte nejako vyrovnať.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach