Aká chcem, aby raz bola

Zdieľajte článok
22.7.2018 | Lucie Perlíková
Keď sa mi narodila, začala som si uvedomovať, aké mám obrovské šťastie, že si táto úžasná bytosť vybrala práve mňa. Cítim sa poctená a šťastná, ale súčasne cítim tú váhu zodpovednosti. Mám v rukách osud človeka. Človeka, ktorý je zatiaľ nepopísaným papierom, ale raz bude knihou bohatou na najčarovnejšie príbehy.
 
Bábätká ale s radosťou a zodpovednosťou prinášajú do vášho života ďalšie dôležité hodnoty. Učia vás zbaviť sa sebeckosti, už totiž nie ste na prvom mieste vy a vaše raňajky, zbavia vás lenivosti, pretože ak niečo neurobíte teraz, už nikdy sa k tomu nedostanete. A prinesú vám množstvo nehy, oddanosti a pokory k ľudskému životu.
 
Veľmi by som si priala, aby sa moja dcéra prirodzene naučila ctiť tieto hodnoty a pokoru k človeku a jeho bytie dokázala odovzdať zase ďalej.
 
  1. Aby vedela načúvať ľuďom.
  2. Aby si vedela presadiť svoj názor, ale súčasne rešpektovala názory iných ľudí.
  3. Aby pomáhala druhým, nezištne.
  4. Aby sa nepovyšovala ani samu seba neponižovala.
  5. Aby sa nikdy neprestávala učiť, pretože v učení je múdrosť.
  6. Aby si vážila rodinu a priateľov.
  7. Aby pochopila, že život vie byť krutý, ale svoju krutosť vždy vyváži niečím neobyčajne krásnym.
  8. Aby nikdy nestrácala nádej a dokázala motivovať tých, ktorých nádej opúšťa.
  9. Aby dokázala byť len sama so sebou.
  10. Aby sa starala o svoje zdravie, pretože to máme len jedno.
 
Riaďme sa hodnotami, ktoré chceme, aby poznali a uctievali naše deti, a sami sa potom staneme vzormi pre našich najmenších. Rodičovstvo je totiž jediná hra, v ktorej môžu vyhrať obe strany súčasne.

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Skutočne pomalé učenie na prvé lyžičky

Naše zavádzanie pevnej stravy malo spočiatku tri fázy. Prvá fáza – „čo to sakra má byť, chce sa mi vracať“, druhá fáza – „chcem mlieko, vráť mi moje mlieko“ a tretia fáza – „zožer si to sama“, nasledovaná dramatickým vyprsknutím mrkvovo-dyňového pyré na tie nové smotanovo biele dupačky.

Čítať viac

Prečo som na neho taká pyšná

Od doby, čo som matkou, nemám v mobile žiadne iné fotky než tie môjho dieťaťa alebo detí mojich kamarátok. Možno ešte môjho dieťaťa spolu s deťmi mojich kamarátok. Tak to proste je. Ale vďaka za to! Keby dnes nebolo tak jednoduché zachytávať a uchovávať okamihy, viem určite, že by som si mnoho z nich nepamätala.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach