Mars

To je on, superstar posledných rokov, planéta Mars!

Mars je štvrtou a zároveň poslednou tzv. kamennou planétou Slnečnej sústavy. .
Mars - kamenná planéta
Na nebi ho určite spoznáš podľa výrazne červenej farby. Je to tým, že horniny na jeho povrchu sú bohaté na železo. A pretože má Mars veľmi riedku atmosféru, je celý prekrásne červený. Preto sa mu tiež hovorí červená planéta.
Mars - menší než Zem
Mars je síce výrazne menší než naša Zem, má s ňou ale mnoho spoločného. Napríklad jeden deň na Marse je takmer rovnako dlhý ako deň na Zemi a má aj podobnú teplotu. Na prechádzku bez skafandra to síce nie je, ale sondy, ktoré tam ľudstvo poslalo, fungujú spoľahlivo.
Mars - Život
Bol na Marse niekedy život? To sa možno čoskoro dozvieme, pretože o let k Marsu s ľudskou posádkou sa snaží niekoľko vesmírnych agentúr. Zatiaľ sa o tom všetkom ale len natáčajú filmy plné záhadných mimozemšťanov a vesmírnych korábov, a tak aj my, Marťankovia, sme doteraz hlavne tajomnými postavičkami z ríše fantázie, rozprávok a snívania. Aj keď, kto vie...

Omaľovánky

Dokážeš planétu vyfarbiť tak, aby vyzerala ako ozajstná? Popros niekoho z dospelých, aby ti vytlačili tieto omaľovánky. Potom už stačí len farebné pastelky a pusť sa do toho!

Stiahnuť PDF

Omaľovánky

Chceš preskúmať ďalšiu planétu?

Jupiter

Nemôžeš sa rozhodnúť, kam ďalej? Pomôžem ti, stačí ťuknúť na svetlo modré tlačidlo.