Obdobie usmrkaných nosov je späť, chcete sa mu vyhnúť? Obranyschopnosť je základ

Zdieľajte článok
16. 10. 2018 | Autor: rč

Teplota s príchodom jesene klesá a počet chorých detí rastie. Skúste tento rok urobiť všetko preto, aby ste sa i v tomto náročnom jesennom období udržali v maximálnej kondícii. Máme pre vás hneď niekoľko rád, ako podporiť imunitu nielen vašich potomkov, ale i ostatných členov rodiny. Ak ale už dopredu viete, že vaše dieťa má s príchodom chladných dní pravidelne ťažkosti, nasaďte mu tiež pre zlepšenie imunity nový PROimun od Marťankov.

Mrzí vás, keď je vaše za normálnych okolností večne usmievavé dieťa zachmúrené a na prvý pohľad vidíte, že mu nie je dobre? Trhá vám srdce, keď vidíte svoje najmilšie v posteli s horúčkou? Urobte všetko pre to, aby ste tomu zabránili. S príchodom jesene je to dôležitejšie ako inokedy.
 

To, čo každý vie

Na prvom mieste je hygiena. Jedna z vecí, ku ktorým mamičky svoje deti vychovávajú už od útleho detstva je pravidelné umývanie rúk. Okrem toho je dobré deťom zadovážiť i príručnú dezinfekciu na ruky a viesť ich k tomu, aby ju začali aspoň pred jedlom používať. Mnoho začiatkov ochorení je totiž spôsobené dotýkaním sa špinavými rukami tváre, čomu sa dá práve touto cestou ľahko zabrániť. Ďalšou nevyhnutnosťou je zdravá strava. Najmä ovocie a zelenina sú v rizikových obdobiach potrebné hneď v niekoľkých porciách denne, z nich získava telo potrebné vitamíny pre imunitný systém. V zimnom období je problém najmä s nedostatkom vitamínu D. Ten si telo samo získava zo slniečka, toho je ale v zime málo, takže je nevyhnutné dopĺňať ho zo stravy, ideálne z mlieka a rybieho mäsa.
 

Pomoc proti virózam
  • Horúca sprcha/vaňa s eukalyptovým olejom
  • Sauna/para
  • Dostatok spánku
  • Pravidelné cvičenie – ideálne plávanie
  • Časté vetranie
  • Obmedzenie stresu
 

Čo už každý nevie

„Na boj proti chorobe má veľký vplyv i tráviaca sústava. Asi 70 % imunitných buniek sa totiž sústredí v črevách. Na udržanie črevnej rovnováhy, ktorú u detí okrem iného narúša nadmerný príjem cukrov a u dospelých je to tiež nadmerný príjem alkoholu, doplňte stravu bohatú na živé baktérie.“ radí pediater MUDr. Jan Boženský.

Správna regulácia teploty je ďalšia vec, pri ktorej robí mnoho rodičov chybu. Mamičky sa boja, aby deťom nebola zima, a tak doma často prekurujú. Tým ale deťom nijako nepomáhajú. Veľký teplotný rozdiel doma a vonku znamená totiž veľký nápor na detský organizmus, telu potom nezostáva dosť síl na boj s vírusmi a baktériami. Udržujte preto počas zimných mesiacov domácu teplotu maximálne na 22 stupňoch. Proti častým ochoreniam spoľahlivo pomáha tiež saunovanie a otužovanie. Zahrievaním sa rozťahujú periférne cievy, vďaka čomu sa telo lepšie okysličuje, uvoľňuje sa svalovina a do tela sa vypúšťa viac imunoglobulínov. „Pravidelné návštevy sauny sú vhodné i pre malé deti. Pre ne je ale vhodnejšia sauna nižších teplôt, napríklad len na tri minúty. Ľadový bazén je ideálne nahradiť vlažnou sprchou,“ dodáva Boženský.

Ak chcete podporiť zdravie vašich detí a všetky odporúčané preventívne opatrenia, skúste im doplniť počas rizikových období stravu o výživové doplnky PROimun od Marťankov a podporte tak ich imunitu aktívne a intenzívne za pomoci prírodných extraktov a látok šetrných pre detský organizmus.
 

Ako sa z postele vyhrabať čo možno najrýchlejšie?

A čo robiť, keď už choroba prepukne? Hlavné je chorobu neprechodiť! Prechodiť chorobu bez riadnej liečby môže mať vážne následky, v extrémnych prípadoch i trvalé. „Ochorenie je potrebné riadne vyležať, veľa piť, spať a jesť vyššie dávky vitamínov,“ vysvetľuje Boženský. Okrem toho sa mnohé choroby, ako napríklad práve chrípka, šíria kvapôčkovou infekciou. Pri kýchnutí sa môže ochorenie šíriť až na niekoľko metrov, prechodením choroby je teda zbytočne ohrozené okolie chorého.

Ak potrebujete konať rýchlo a akútne podporiť imunitu, začnite v prvých dňoch podávať výživový doplnok vo forme nápoja z prášku PROimun ACUTE. Ten obsahuje okrem silnej dávky vitamínu C i betaglukán a prírodné extrakty z bylín, ktoré podporia organizmus detí tak, aby sa mohli za kamarátmi vydať o nejaký ten deň rýchlejšie.

Martians2018-Proimun-Acute-sachets_5_BOX_SLO_3D_R_W11891-S-01-CZE-SLO.png
 

Podívejte se na další tipy na od pediatra

Súvisiace články

Škôlkarske soplíky a výtery nosa – jednoducho ale pravdivo

Povedzme si otvorene, ak ste rodičia škôlkara určite ste sa už so soplíkom viackrát stretli. Pravdepodobne už ste počuli aj neobľúbenú pravdivú informáciu, že bežná frekvencia nádchy u škôlkara je aj 8 - 10 krát ročne.

Čítať viac

Základný manažment horúčok pre každého rodiča

Obdobie chrípky, parachrípky, RS vírusu, koronavírusu a iných „pliag“ je v plnom prúde a veľa rodičov sa vracia stále k tej istej téme. Ako správne na manažment horúčok.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach