Keď vírusy útočia. Ako rýchlo posilniť imunitu detí prírodnou cestou

Zdieľajte článok
18. 3. 2020 | Autor: pp

Vitamín C, zinok a selén

Prispievajú k ochrane  buniek pred voľnými radikálmi a sú podporou i pre detský imunitný systém a jeho správnej funkcii. Dennú odporúčanú dávku vitamínu C si organizmus zoberie asi z 200 gramov ovocia a 300 gramov zeleniny. Zdrojom vitamínu C sú z ovocia predovšetkým citrusy, zo zeleniny brokolica, paprika a rajčiny.

Nemenej dôležitú úlohu pri fyziologických funkciách detského organizmu hrajú tiež minerály zinok a selén. Selén je obsiahnutý v brokolici a rajčinách. Zinok nájdete vo vajciach, tekvicových semienkach, mäse.
shutterstock_696920554_A.png

Inšpiráciu hľadajte u našich babičiek – baza čierna

Baza čierna je rastlina používaná po stáročia vďaka svojim priaznivým účinkom na zdravie. Podporuje zdravie dýchacieho ústrojenstva a normálnu funkciu imunitného systému. Čaj z kvetov bol oddávna tradičným liečebným prostriedkom ľudovej medicíny. Používal sa na  podporu obranyschopnosti, pri ochoreniach z nachladnutia, pri kašli a horúčke.

Betaglukány

Vysoko kvalitné betaglukány, ktoré sa prirodzene vyskytujú v kvasinkách (Saccharomyces cerevisiae), sú v súčasnosti v centre pozornosti vedcov.

Keď nie ja čas strácať čas

Marťankovia PROimun na WAVITA.sk

Pokiaľ však nemáte čas a potrebujete jednať rýchlo a akútne podporiť imunitu  svojich  detí, môžete siahnuť po vhodných výživových doplnkoch s vyváženou dávkou vitamínov a minerálov. Špeciálne na podporu imunitného systému sú určení Marťankovia PROimun a PROimun Akut, ktorí poskytujú komplexnú podporu imunitného systému.

Marťnkovia PROimun sirup a PROimun cmúľacie tablety obsahujú extrakt z bazy čiernej a šípok (Rosa canina) a tiež vitamín C, ktoré prispievajú k obranyschopnosti organizmu. PROimun Sirup môžu užívať deti už od 1 roka a PROimun cmúľacie tablety deti od 3 rokov.

Marťankovia PROimun Akut sú určení na akútnu podporu imunity. S obsahom bazy čiernej, vitamínu C a zinku prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. Navyše obsahujú Medovku lekársku, ktorá upokojuje a podporuje zdravie dýchacích ciest. Môžete si byť istí, že nápoj neobsahuje žiadne konzervačné látky ani umelé farbivá.
 

Marťankovia FUTURA na WAVITA.skMarťankovia FUTURA špecificky určení pre rôzne vekové kategórie podporujú prirodzenú imunitu detí ich rast a vývoj. Obsahujú hlavne vitamín D3 a C na podporu správnej funkcie imunitného systému.

 

Marťankovia FUTURA 1-3Marťankovia FUTURA 3-6 obsahujú vitamín D3, vitamín C a železo, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému u detí. Železo navyše prispieva k normálnym kognitívnym funkciám u detí. Vápnik a vitamín D3 sú potrebné na normálny rast  a vývoj kostí u detí. Vitamín K2 pomáha udržovať zdravé kosti.

Marťankovia FUTURA 6-9 obsahujú vitamín D3, ktorý prispieva k správnej funkcii imunitného systému a je potrebný pre normálny rast a vývoj kostí u detí. Ďalej vitamín C na podporu imunity a DHA, ktorá prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu.

Marťankovia na WAVITA.skMarťankovia Gummy s echinaceou alebo Marťankovia Gummy s bazou čiernou sú výživové doplnky, ktoré obsahujú široké spektrum dôležitých vitamínov v denných dávkach. Vitamín C, kyselina listová, B12 a D3 a zinok obsiahnuté v obidvoch  produktoch prispievajú k správnej funkcii imunitného systému.

Marťankovia Gummy s echinaceou, obsahujú echinaceu, ktorá je  tradičná rastlina na podporu imunitného systému, pôsobí tiež ako antioxidant chrániaci bunky pred oxidatívnym stresom spôsobeným voľnými radikálmi.  

Marťankovia Gummy s bazou čiernou, obsahujú bazu čiernu, ktorá  podporuje zdravý imunitný systém.

Marťankovia s Imunactivom je výživový doplnok so sladidlami, obsahuje všetkých 6 vitamínov –vitamín A, vitamín D3, vitamín C, pyridoxín (B6), kyselinu listovú (B9) a vitamín B12 v 100 % množstve odporúčaných denných dávok, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Obsahuje aj zinok, ktorý podporuje normálny imunitný systém.

WAVITA Zdravší život

Kúpiť

Súvisiace články

Škôlkarske soplíky a výtery nosa – jednoducho ale pravdivo

Povedzme si otvorene, ak ste rodičia škôlkara určite ste sa už so soplíkom viackrát stretli. Pravdepodobne už ste počuli aj neobľúbenú pravdivú informáciu, že bežná frekvencia nádchy u škôlkara je aj 8 - 10 krát ročne.

Čítať viac

Základný manažment horúčok pre každého rodiča

Obdobie chrípky, parachrípky, RS vírusu, koronavírusu a iných „pliag“ je v plnom prúde a veľa rodičov sa vracia stále k tej istej téme. Ako správne na manažment horúčok.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach