Správny pomer vitamínov a kľúčových látok v detskom jedálničku postrážia za mamičky noví Marťankovia FUTURA

Zdieľajte článok
15. 9. 2018 | Autor: rč

September je v plnom prúde a školákov už majú na starosti pani učiteľky. Deti si postupne zvykajú, že prázdniny už skončili a musí sa každý deň vstávať. Nemenej náročná je ale situácia pre mamičky. „Čo celý deň ten môj drobec robí?“ Či sa dobre učí je vlastne až tá posledná starosť. „Nechýba mu niečo? Pripravila som mu dostatok jedla a pitia? Nezmokne a neprechladne?“ Podobné otázky si kladú mamičky každý deň. Aspoň, čo sa výživy týka, sa teraz môžu spoľahnúť na nového pomocníka. Výživové doplnky z radu Marťankovia FUTURA prispejú k tomu, aby dieťa každý deň do organizmu dostalo potrebný pomer vitamínov a dôležitých látok.​    

Keď si mamičky pre svojich školákov a predškolákov konečne prídu do družín, hneď vyzvedajú, ako sa deti celý deň mali, čo robili a hlavne, čo jedli. Mamičky totiž dobre vedia, že správne poskladaná strava je základ zdravého vývoja. Ideálne je samozrejme doplňovanie vitamínov a minerálov z pestrej stravy. To sa však u detí ľahšie povie, než urobí. Mnohokrát totiž odmietajú jesť dostatok zdravého jedla, často potom nechcú niektoré prospešné potraviny úplne.

„V dojčenskom, predškolskom a školskom veku trávia deti veľa času v kolektíve, rýchle rastú, každý deň si osvojujú nové poznatky a chvíľku neposedia. To je nápor na detský organizmus, a práve preto boli vyvinutí noví Marťankovia FUTURA. Ich pravidelná konzumácia môže mamičky aspoň trochu ukľudniť. Dodá im totiž istotu, že sa deťom dostáva patričné množstvo potrebných látok, aj keď nemôžu ich stravovanie celý deň kontrolovať,“ vysvetľuje MUDr. Jan Boženský, ktorý sa na vývoji podieľal.

Vzorový jedálniček pre školáka
Desiata Celozrnná bageta so šunkou a syrom, k tomu jablko alebo iné ovocie
Obed Zeleninová polievka, dusené kurča s ryžou, rajčinový šalát
Olovrant Ovocný jogurt, müsli tyčinka alebo banán
Večera Dva plátky slnečnicového chleba s maslom alebo s tvarohovou nátierku obložený reďkovkami

A čo presne obsahujú? Jednou z kľúčových látok v Marťankoch Futura pre deti od 6 – 9 rokov je DHA, ktorá patrí medzi omega tri mastné kyseliny a podporuje mozgové funkcie. Väčšina mamičiek ich pozná z detstva a možno o tom ani nevedia. Najčastejší zdroj DHA sú totiž ryby, hlavne rybí olej, na ktorý väčšina nemá práve najšťastnejšie spomienky. Na lepšiu chuť nových Marťankov FUTURA 6-9 odborníci využili DHA z morských rias.

Ďalšou látkou, ktorú Marťankova FUTURA obsahujú sú betaglukány. Tie sa vyskytujú predovšetkým v kvasinkách a hubách. Do detského jedálničku ich ale takto dostanete ťažko, preto ich môžu školáci prijímať aj inak, a to práve z FUTURY od Marťankov 3-6 či 6-9 a prirodzenou cestou z obilia, húb alebo inej formy kvasiniek.

Pestrá dávka vitamínov je ďalšou kľúčovou zložkou jedálničku, ktorú je možné získať konzumáciou ovocia, zeleniny, z živočíšnych potravín, ako sú vajcia, mlieko, netučné mäso a primeraným pobytom na slniečku. Mamičky sa prirodzene starajú, aby nič z toho deťom nechýbalo. Veľmi ťažko ale zistia, či konkrétne vitamínu C, D3 a K2 majú ich ratolesti dostatok. Predovšetkým konzumáciu „K“áčka, ktoré významne podporuje zdravie kostí a naše deti ho dlhodobo majú nedostatok, je dobré vďaka vhodným doplnkom korigovať. A práve aj tu prichádzajú na pomoc Marťankovia. Tí sa už takmer štvrť storočia starajú o zdravie slovenských detí s teraz ešte starostlivejším prístupom. Marťankovia FUTURA sa totiž po novom zameriavajúpresne na to, čo deti v konkrétnom veku najviac potrebujú, a mamičkám tak pomôžu vyriešiť starosti s každodennou skladbou vyváženého jedálnička pre malých uličníkov.

1-(3).png

Súvisiace články

Škôlkarske soplíky a výtery nosa – jednoducho ale pravdivo

Povedzme si otvorene, ak ste rodičia škôlkara určite ste sa už so soplíkom viackrát stretli. Pravdepodobne už ste počuli aj neobľúbenú pravdivú informáciu, že bežná frekvencia nádchy u škôlkara je aj 8 - 10 krát ročne.

Čítať viac

Základný manažment horúčok pre každého rodiča

Obdobie chrípky, parachrípky, RS vírusu, koronavírusu a iných „pliag“ je v plnom prúde a veľa rodičov sa vracia stále k tej istej téme. Ako správne na manažment horúčok.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach