Prečo som na neho taká pyšná

Zdieľajte článok
31.10.2019 | Kateřina Kopecká
Od doby, čo som matkou, nemám v mobile žiadne iné fotky než tie môjho dieťaťa alebo detí mojich kamarátok. Možno ešte môjho dieťaťa spolu s deťmi mojich kamarátok. Tak to proste je. Ale vďaka za to! Keby dnes nebolo tak jednoduché zachytávať a uchovávať okamihy, viem určite, že by som si mnoho z nich nepamätala.
 
Trebárs ako bol maličký. Ako nevedel o svete okolo seba. Alebo ako sa prvýkrát pretočil, rozplazil, rozliezol, rozchodil. Jeho prvý úsmev, prvá návšteva ihriska, prvá zmrzlina. Keď vidím tie fotky, tak mi znovu a znovu dochádza, aké skvelé je byť rodičom a byť pri tom, keď jeden malý človek objavuje svet.
 
Len mamy totiž vidia tie každodenné milimetrové pokroky. Len mamy sa dokážu dojať nad obrázkom, ktorý vôbec nedáva zmysel. Ale je to predsa pokus o prvé slniečko! Keď si nad dieťaťom kŕčovite zvierajúcim pastelku uvedomíte, že ešte nedávno nevedelo nič iné než len ležať, je to pocit, ktorému sa len tak niečo nevyrovná.
Ako mama tak zažívam pocity hrdosti skoro každý deň. Keď niekto povie, že mám šikovného chlapčeka. Keď ten chlapček sám zje obed. Alebo keď zvládne prvú noc bez rodičov u babičky. My mamy každý deň pozorujeme, ako sa ten malý tvor stáva krôčik po krôčiku viac a viac samostatným. Pocit hrdosti z dobre odvedenej práce je tak úplne namieste.

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Skutočne pomalé učenie na prvé lyžičky

Naše zavádzanie pevnej stravy malo spočiatku tri fázy. Prvá fáza – „čo to sakra má byť, chce sa mi vracať“, druhá fáza – „chcem mlieko, vráť mi moje mlieko“ a tretia fáza – „zožer si to sama“, nasledovaná dramatickým vyprsknutím mrkvovo-dyňového pyré na tie nové smotanovo biele dupačky.

Čítať viac

Obávaný nočník: kedy začať?

Je to len nedávno, čo ste mu prvýkrát kostrbato navliekli plienku a naraz nadišiel čas naučiť ho žiť bez nej. Učenie na nočník býva veľká udalosť. Niekto ju zvládne bravúrne za pár týždňov, iní sa s ňou trápia roky. Kedy začať a ako postupovať?

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach