Najcennejšia láska je tá materinská

Zdieľajte článok
11. 6. 2019 | Lucie Perlíková

Hľadala som v mobile nejaké jej fotky z ihriska, aby som ich poslala babičke. Prechádzala som prstom po displeji vyššie a vyššie, mesiac po mesiaci, až som sa tak trochu neplánovane dostala úplne na začiatok galérie s jej menom. Otvorila som si fotografiu zo dňa, kedy sa narodila, a pocítila som na tvári slzy ako hrachy.

Bola tak strašne maličká, tak bezbranná, tak krehká. Prezerala som si snímku za snímkou z našich prvých spoločných dní a všetko sa mi to vrátilo v spomienkach. Vôňa mydla a dezinfekcie z pôrodnice, jemnosť tisíckrát vypraných a vyžehlených erárnych dupačiek ružovej farby a tiež to teplo, ktoré sa mi rozlialo v hrudi, keď mi ju prvýkrát priniesli do izby.

Toto  sa už nikdy nevráti. Bodlo ma pri srdci. Cítila som sa previnilo. Bola som totiž na začiatku jej života tak veľmi vystresovaná a unavená, že som si ju takú maličkú vôbec neužila. Chcela by som to s ňou prežiť ešte raz, ale nejde to. Už nikdy to nebude ten pampúšik, ktorý unesiem v jednej ruke, a ja sa s tým musím zmieriť. My všetky, my maminky.

Netušila som, aké to bude, niekoho tak veľmi milovať, a je to jednoznačne ten najkrajší pocit na svete. Ďakujem ti, dievčatko moje, že som vďaka tebe mohla poznať lásku, ktorá ma toľko naučila a ktorá je pre mňa najcennejšia. Ďakujem ti, že si mi umožnila poznať lásku materinskú.

Súvisiace články

Moja materská „keby tak…“

Možno to tiež poznáte. Počas môjho doterajšieho materstva som sa nespočetnekrát ocitla v situácii, kedy by som si priala, aby to celé bolo úplne inak. Vyrovnať sa s tým, že nie vždy sú veci tak, ako by som si predstavovala, a že nie vždy je moje dieťa také, aké som si ho vysnila, bolo pre mňa ako pre mamu najťažšou úlohou.

Čítať viac

Súboj kto z koho: obdobie vzdoru

Je to mamičkin maznáčik, skrátka vaše zlatíčko. Neurobíte jeden bez druhého ani krok. A potom príde druhý rok a z neho sa cez noc stane malý čert. Máte pocit, že vám asi niekto vymenil dieťa, podobne ako v tom filme s Angelinou Jolie. Lenže toto nie je film, ale realita a vy sa s ňou musíte nejako vyrovnať.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach