Najcennejšia láska je tá materinská

Zdieľajte článok
11.6.2019 | Lucie Perlíková
Hľadala som v mobile nejaké jej fotky z ihriska, aby som ich poslala babičke. Prechádzala som prstom po displeji vyššie a vyššie, mesiac po mesiaci, až som sa tak trochu neplánovane dostala úplne na začiatok galérie s jej menom. Otvorila som si fotografiu zo dňa, kedy sa narodila, a pocítila som na tvári slzy ako hrachy.
 
Bola tak strašne maličká, tak bezbranná, tak krehká. Prezerala som si snímku za snímkou z našich prvých spoločných dní a všetko sa mi to vrátilo v spomienkach. Vôňa mydla a dezinfekcie z pôrodnice, jemnosť tisíckrát vypraných a vyžehlených erárnych dupačiek ružovej farby a tiež to teplo, ktoré sa mi rozlialo v hrudi, keď mi ju prvýkrát priniesli do izby.
 
Toto  sa už nikdy nevráti. Bodlo ma pri srdci. Cítila som sa previnilo. Bola som totiž na začiatku jej života tak veľmi vystresovaná a unavená, že som si ju takú maličkú vôbec neužila. Chcela by som to s ňou prežiť ešte raz, ale nejde to. Už nikdy to nebude ten pampúšik, ktorý unesiem v jednej ruke, a ja sa s tým musím zmieriť. My všetky, my maminky.
 
Netušila som, aké to bude, niekoho tak veľmi milovať, a je to jednoznačne ten najkrajší pocit na svete. Ďakujem ti, dievčatko moje, že som vďaka tebe mohla poznať lásku, ktorá ma toľko naučila a ktorá je pre mňa najcennejšia. Ďakujem ti, že si mi umožnila poznať lásku materinskú.

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Obávaný nočník: kedy začať?

Je to len nedávno, čo ste mu prvýkrát kostrbato navliekli plienku a naraz nadišiel čas naučiť ho žiť bez nej. Učenie na nočník býva veľká udalosť. Niekto ju zvládne bravúrne za pár týždňov, iní sa s ňou trápia roky. Kedy začať a ako postupovať?

Čítať viac

Ako sa moje ideály stretli s realitou

Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach