Ako sa moje ideály stretli s realitou

Zdieľajte článok
26.8.2019 | Lucie Perlíková
Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…
 
… než som sa stala matkou.
 
Je to ako dostať facku vonkajšou stranou ruky. Raz sa preberiete šokom z nervy trhajúceho revu (Kde sa v nej tie zvuky berú?), druhýkrát je na vašom obľúbenom bielom tričku neodstrániteľný fľak od dyne (veľkosti ostrovného štátu) a tretíkrát vojdete do izby a vrazíte si do nohy kocku z lega (Toto rozhodne nastražila!).
 
Neuplynie deň, aby mi z nej nebublala krv v hlave. Z tej opäť odlepenej lišty, ktorú som už stokrát prilepila. Z toho, ako ma nenechá v pokoji sa najesť. Z toho, ako má najviac energie práve vo chvíli, keď umieram od únavy. A z toho, čo je schopná občas predviesť vonku pred ľuďmi. Z toho, ako nonstop nestíham, pretože nerešpektuje, že každá činnosť má svoje časové ohraničenie.
 
A viete čo? Milujem ju za to, aká je. Ako si objavuje svet po svojom a zároveň ho má úplne na saláme. Ako nerieši, čo si kto o nej bude myslieť, ako sa nestráži, aby niekde neurobila trapas. Ako si žije slobodne a nespútane a ako si to žitie každý deň užíva. A tiež ju milujem za to, ako ma naučila trpezlivosti, tolerancii a ako sa vďaka nej  dokážem viac sústrediť  len na nás bez ohľadu na to, čo si pomyslí okolie.
 

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Obávaný nočník: kedy začať?

Je to len nedávno, čo ste mu prvýkrát kostrbato navliekli plienku a naraz nadišiel čas naučiť ho žiť bez nej. Učenie na nočník býva veľká udalosť. Niekto ju zvládne bravúrne za pár týždňov, iní sa s ňou trápia roky. Kedy začať a ako postupovať?

Čítať viac

Rešpektovať a byť rešpektovaný

V tehotenstve som často sedela na záhrade, nohy hore, a predstavovala som si, aké asi bude to dieťa, čo mám v bruchu. Predstavovala som si, ako spinká v postieľke alebo ako sa na mňa usmieva z kočíka. Strih. O pár mesiacov neskôr som na tej istej záhrade. V teplákoch, manželovej zimnej bunde, čiapke a papučiach, pretože topánky som si nestihla obuť. Stojím na mieste a pohybujem s kočíkom sem a tam.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach