Ako sa moje ideály stretli s realitou

Zdieľajte článok
26.8.2019 | Lucie Perlíková
Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…
 
… než som sa stala matkou.
 
Je to ako dostať facku vonkajšou stranou ruky. Raz sa preberiete šokom z nervy trhajúceho revu (Kde sa v nej tie zvuky berú?), druhýkrát je na vašom obľúbenom bielom tričku neodstrániteľný fľak od dyne (veľkosti ostrovného štátu) a tretíkrát vojdete do izby a vrazíte si do nohy kocku z lega (Toto rozhodne nastražila!).
 
Neuplynie deň, aby mi z nej nebublala krv v hlave. Z tej opäť odlepenej lišty, ktorú som už stokrát prilepila. Z toho, ako ma nenechá v pokoji sa najesť. Z toho, ako má najviac energie práve vo chvíli, keď umieram od únavy. A z toho, čo je schopná občas predviesť vonku pred ľuďmi. Z toho, ako nonstop nestíham, pretože nerešpektuje, že každá činnosť má svoje časové ohraničenie.
 
A viete čo? Milujem ju za to, aká je. Ako si objavuje svet po svojom a zároveň ho má úplne na saláme. Ako nerieši, čo si kto o nej bude myslieť, ako sa nestráži, aby niekde neurobila trapas. Ako si žije slobodne a nespútane a ako si to žitie každý deň užíva. A tiež ju milujem za to, ako ma naučila trpezlivosti, tolerancii a ako sa vďaka nej  dokážem viac sústrediť  len na nás bez ohľadu na to, čo si pomyslí okolie.
 

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Skutočne pomalé učenie na prvé lyžičky

Naše zavádzanie pevnej stravy malo spočiatku tri fázy. Prvá fáza – „čo to sakra má byť, chce sa mi vracať“, druhá fáza – „chcem mlieko, vráť mi moje mlieko“ a tretia fáza – „zožer si to sama“, nasledovaná dramatickým vyprsknutím mrkvovo-dyňového pyré na tie nové smotanovo biele dupačky.

Čítať viac

Prečo som na neho taká pyšná

Od doby, čo som matkou, nemám v mobile žiadne iné fotky než tie môjho dieťaťa alebo detí mojich kamarátok. Možno ešte môjho dieťaťa spolu s deťmi mojich kamarátok. Tak to proste je. Ale vďaka za to! Keby dnes nebolo tak jednoduché zachytávať a uchovávať okamihy, viem určite, že by som si mnoho z nich nepamätala.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach