Ako sa moje ideály stretli s realitou

Zdieľajte článok
26. 8. 2019 | Lucie Perlíková

Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…

 
… než som sa stala matkou.
 

Je to ako dostať facku vonkajšou stranou ruky. Raz sa preberiete šokom z nervy trhajúceho revu (Kde sa v nej tie zvuky berú?), druhýkrát je na vašom obľúbenom bielom tričku neodstrániteľný fľak od dyne (veľkosti ostrovného štátu) a tretíkrát vojdete do izby a vrazíte si do nohy kocku z lega (Toto rozhodne nastražila!).

Neuplynie deň, aby mi z nej nebublala krv v hlave. Z tej opäť odlepenej lišty, ktorú som už stokrát prilepila. Z toho, ako ma nenechá v pokoji sa najesť. Z toho, ako má najviac energie práve vo chvíli, keď umieram od únavy. A z toho, čo je schopná občas predviesť vonku pred ľuďmi. Z toho, ako nonstop nestíham, pretože nerešpektuje, že každá činnosť má svoje časové ohraničenie.

A viete čo? Milujem ju za to, aká je. Ako si objavuje svet po svojom a zároveň ho má úplne na saláme. Ako nerieši, čo si kto o nej bude myslieť, ako sa nestráži, aby niekde neurobila trapas. Ako si žije slobodne a nespútane a ako si to žitie každý deň užíva. A tiež ju milujem za to, ako ma naučila trpezlivosti, tolerancii a ako sa vďaka nej  dokážem viac sústrediť  len na nás bez ohľadu na to, čo si pomyslí okolie.

Súvisiace články

Moja materská „keby tak…“

Možno to tiež poznáte. Počas môjho doterajšieho materstva som sa nespočetnekrát ocitla v situácii, kedy by som si priala, aby to celé bolo úplne inak. Vyrovnať sa s tým, že nie vždy sú veci tak, ako by som si predstavovala, a že nie vždy je moje dieťa také, aké som si ho vysnila, bolo pre mňa ako pre mamu najťažšou úlohou.

Čítať viac

Súboj kto z koho: obdobie vzdoru

Je to mamičkin maznáčik, skrátka vaše zlatíčko. Neurobíte jeden bez druhého ani krok. A potom príde druhý rok a z neho sa cez noc stane malý čert. Máte pocit, že vám asi niekto vymenil dieťa, podobne ako v tom filme s Angelinou Jolie. Lenže toto nie je film, ale realita a vy sa s ňou musíte nejako vyrovnať.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach