Ako sa moje ideály stretli s realitou

Zdieľajte článok
26. 8. 2019 | Lucie Perlíková

Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…

 
… než som sa stala matkou.
 

Je to ako dostať facku vonkajšou stranou ruky. Raz sa preberiete šokom z nervy trhajúceho revu (Kde sa v nej tie zvuky berú?), druhýkrát je na vašom obľúbenom bielom tričku neodstrániteľný fľak od dyne (veľkosti ostrovného štátu) a tretíkrát vojdete do izby a vrazíte si do nohy kocku z lega (Toto rozhodne nastražila!).

Neuplynie deň, aby mi z nej nebublala krv v hlave. Z tej opäť odlepenej lišty, ktorú som už stokrát prilepila. Z toho, ako ma nenechá v pokoji sa najesť. Z toho, ako má najviac energie práve vo chvíli, keď umieram od únavy. A z toho, čo je schopná občas predviesť vonku pred ľuďmi. Z toho, ako nonstop nestíham, pretože nerešpektuje, že každá činnosť má svoje časové ohraničenie.

A viete čo? Milujem ju za to, aká je. Ako si objavuje svet po svojom a zároveň ho má úplne na saláme. Ako nerieši, čo si kto o nej bude myslieť, ako sa nestráži, aby niekde neurobila trapas. Ako si žije slobodne a nespútane a ako si to žitie každý deň užíva. A tiež ju milujem za to, ako ma naučila trpezlivosti, tolerancii a ako sa vďaka nej  dokážem viac sústrediť  len na nás bez ohľadu na to, čo si pomyslí okolie.

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Podeľte sa s nami o svoj príbeh.

Súvisiace články

Moja materská „keby tak…“

Možno to tiež poznáte. Počas môjho doterajšieho materstva som sa nespočetnekrát ocitla v situácii, kedy by som si priala, aby to celé bolo úplne inak. Vyrovnať sa s tým, že nie vždy sú veci tak, ako by som si predstavovala, a že nie vždy je moje dieťa také, aké som si ho vysnila, bolo pre mňa ako pre mamu najťažšou úlohou.

Čítať viac

Súboj kto z koho: obdobie vzdoru

Je to mamičkin maznáčik, skrátka vaše zlatíčko. Neurobíte jeden bez druhého ani krok. A potom príde druhý rok a z neho sa cez noc stane malý čert. Máte pocit, že vám asi niekto vymenil dieťa, podobne ako v tom filme s Angelinou Jolie. Lenže toto nie je film, ale realita a vy sa s ňou musíte nejako vyrovnať.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach