Čím z nás deti robia lepších ľudí

Zdieľajte článok
15.4.2019 | Kateřina Kopecká
Som netrpezlivá, niekedy trochu chaotická, splašená a impulzívna. Nadávam za volantom, ako chodec chodím mimo prechodu alebo na červenú a niekedy idem na bicykli bez prilby. Taktiež občas jem zmrzlinu večer dosť neskoro alebo trávim na sociálnych sieťach viac času, ako by som chcela.

To som ja. Teda bola som. Vlani v lete do mozaiky mojej osobnosti pribudla úloha mamy a všetko sa zmenilo. Rozhodne nie zo dňa na deň, ale tak nejako nenápadne, krôčik po krôčiku. Teraz je najväčším učiteľom v mojom živote samo dieťa.

To ono ma učí trpezlivosti tým, ako pomaly je. To ono ma učí dodržiavať režim tým, ako ťažko spí. To ono ma sleduje na každom mojom kroku a to ono si do pamäti ukladá situácie, v ktorých ma pozoruje drobnohľadom. Keď zasa nabudúce pôjdem bez prilby, v jeho očiach to tak bude správne. Keď zasa nabudúce budem vysedávať s mobilom v ruke, bude to tiež chcieť robiť tak. Budem potom aj ja mať radosť? Odpoveď pravdepodobne poznáte.

„Mami, aj ty to robíš,“ je veta, na ktorú neexistuje argument. Ak chceme, aby z našich detí vyrástli dobrí ľudia a aby nás trebárs raz samy prerástli, musíme byť najprv sami dobrí, nech už si pod tým každý predstaví čokoľvek. V tom je tá krásna sloboda rodičovstva.
 
Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Neobyčajné objatie

Mám kamarátku Terezu, poznáme sa od prvej triedy. Raz, to už sme boli na vysokej, som prišla k jej rodičom na návštevu. Obyčajný večer, pozerali sme film, prišla dojemná scéna pripomínajúca nedávne úmrtie starého otca, keď vtom sa moja, vtedy 23-ročná, kamarátka Tereza zdvihla, pritúlila sa k mame a objala ju.

Čítať viac

Prečo je čítanie dôležité a ako viesť deti ku knihám

Mám jednu špeciálnu poličku plnú svojich detských knižiek, mám obľúbených literárnych hrdinov a mám krásne spomienky na detstvo, ktoré som rada trávila v knižnici. Veľmi by som si želala, aby to moja dcéra mala podobne.

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach