Aby nás deti raz prerástli

Zdieľajte článok
13.5.2019 | Kateřina Kopecká
Mám čosi okolo pätnásť rokov a práve dobieham svoje bežecké preteky. Som prvá. Som najlepšia. Miniem cieľovú čiaru a obzriem sa na tribúnu. Nájdem ju hneď. Ruky má vysoko nad hlavou a palce vztýčené do pomyselnej jednotky. Je tu ako vždy. Mama žiadne moje preteky nikdy nevynechala.

Šport v akejkoľvek podobe bol a asi vždy bude súčasťou môjho života. Lenže bolo by to tak aj bez podpory práve tej, ktorá stála vždy na tribúne? Bavilo by ma pokorovať svoje hranice bez toho, aby to niekto videl? Tipujem, že nie.

Podporiť, ale nenútiť. Tak by sa dalo zhrnúť zlaté pravidlo vedenia detí k športu. Chcete mať doma malého hokejistu, roztomilú baletku alebo nebojácneho karatistu? Stačí, keď aj vy budete vždy na tej tribúne. O zvyšok sa už postará sebamotivácia, kolektív alebo jednoducho len to, že chodiť športovať bude zábava.

Sama o sebe viem, že by som veľmi chcela, aby môj syn športoval. Čo však, keď bude radšej čítať? Možno nejde tak o to, či dieťa pokračuje tam, kde my sme skončili. Možno ide viac o to, či chce byť vo svojom záujme skutočne dobré. Veď deti sú tu vlastne preto, aby nás raz svojimi činmi prerástli. Jedine tak sa totiž ukáže, že sme do ich výchovy dali skutočne to najlepšie z nás.

Zaujala Vás značka Marťankovia? Prihláste sa k odberu noviniek!

Zapíšte sa na odber noviniek teraz a získajte možnosť vyhrať balenie Marťankov Futuro zadarmo!

Napíš nám svoj príbeh a získaj vzorku FUTURA 1-3 zadarmo

Súvisiace články

Obávaný nočník: kedy začať?

Je to len nedávno, čo ste mu prvýkrát kostrbato navliekli plienku a naraz nadišiel čas naučiť ho žiť bez nej. Učenie na nočník býva veľká udalosť. Niekto ju zvládne bravúrne za pár týždňov, iní sa s ňou trápia roky. Kedy začať a ako postupovať?

Čítať viac

Ako sa moje ideály stretli s realitou

Vždy som mala doma upratané, na sporáku lahodné trojchodové menu, moje dieťa malo čisté oblečenie a poslúchalo ma na slovo. Jedlo spôsobne a s chuťou zdravé jedlo a na verejnosti sa správalo reprezentatívne. Ja som chodila trikrát týždenne do fitka, predčítala večer rozprávky a budila sa s dobrou náladou a senzačnou figúrou. Bola som tá najlepšia matka na svete…

Čítať viac

Sme tiež na sociálnych sieťach